AGLOMERACJA I OPZL NA POSIEDZENIU KOMISJI GOSPODARKI W NOWEJ SOL PDF Drukuj Email
Aglomeracja Zielonogórska
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 września 2012 07:32

komisja_gospodarcza

Przedstawiciele nowosolskiego biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Dyrektor Biura Stowarzyszenia „Aglomeracja Zielonogórska”, uczestniczyli w Komisji Finansów, Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej Nowa Sól, która odbyła się na początku września w Urzędzie Miejskim w Nowej Soli. Celem spotkania było przedstawienie informacji o bieżącej działalności  Aglomeracji i OPZL.


Łukasz Rut, kierownik biura OPZL w Nowej Soli zaprezentował informacje o działalności organizacji, o tym co się wydarzyło oraz o tym co jest planowane w niedalekiej przyszłość w oddziałach OPZL. Szczególna uwaga została zwrócona na plany związane z działalnością Parku Naukowo-Technologicznego „Interior”, który niebawem zostanie oddany do użytku, a także przybliżono temat realizowanego projektu „Przetestowanie i wdrożenie usługi pilotażowej w zakresie finansowania zwrotnego dla mikro i małych przedsiębiorców” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Drugim punktem posiedzenia było zapoznanie członków Komisji z działalnością  Stowarzyszenia „Aglomeracja Zielonogórska”, którego członkiem jest Miasto Nowa Sól.  Prezentację przedstawił Ryszard Kozakiewicz - Dyrektor Biura Stowarzyszenia „Aglomeracja Zielonogórska”.

Dyrektor  w swoim wystąpieniu  przekazał informacje na temat „Aglomeracji Zielonogórskiej”, jej planów i założeń oraz korzyści wynikających z  członkowstwa w stowarzyszeniu. Omówił także propozycje nowych zasad realizacji polityki spójności w latach 2014 -2020 wynikające z prac Komisji Europejskiej, a dotyczące metropolii i partnerstw jednostek samorządu terytorialnego na rzecz tworzenia projektów funkcjonalnych.

Po prezentacji wywiązała się interesująca dyskusja pomiędzy uczestnikami.

Na zdjęciu od lewej: Poitr Szyszko (Przewodniczący Rady Miasta Nowa Sól), Jacek Milewski (Wiceprezydent Nowej Soli), Ryszard Kozakiewicz (Dyrektor Biura Stowarzyszenia „Aglomeracja Zielonogórska”)

źródło zdjęcia: „Tygodnik Krąg”