Powszechny Spis Rolny 2020 PDF Drukuj Email
Urząd Miejski
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 września 2020 10:44

Spis rolny już 1 września br.

Przypominamy, że od 1 września br. rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny.
spisrJest to największe badanie statystyczne dotyczące rolnictwa. Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju.

Udział w spisie jest obowiązkowy dla wszystkich gospodarstw rolnych prowadzących działalność rolniczą.

Podstawową formą jest samospis internetowy. W przypadku braku takiej możliwości spisu można dokonać w Urzędzie Miejskim (na specjalnie wyznaczonym do tego celu komputerze) lub dzwoniąc na nr tel.: (68) 3884022.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy sami nie dokonają spisu, skontaktuje się rachmistrz osobiście lub telefonicznie.

Na terenie Gminy Bytom Odrzański będzie pracował jeden rachmistrz terenowy, który rozpocznie pracę 1 października br. (we wrześniu można spisać się samodzielnie przez internet – od 1 września lub przez infolinię – od 15 września).

Użytkownik gospodarstwa rolnego przed przeprowadzeniem przez rachmistrza spisowego wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego może zweryfikować tożsamość tego rachmistrza przez kontakt telefoniczny lub osobisty z gminnym lub wojewódzkim biurem spisowym.

Spis rolny potrwa do 30 listopada 2020 r.

Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa spisrolny.gov.pl. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową Gminy Bytom Odrzański i konto społecznościowe (Facebook).